کاغذدیواری

انتخاب کاغذ دیواری مناسب

نکات زیر می تواند راهکارهای مفیدی برای انتخاب کاغذ دیواری خانه شما باشد:

انتخاب یک کاغذ دیواری صحیح و خوب به دلیل وجود داشتن تنوع از لحاظ طرح و رنگ مختلف در بازار،کاری سخت است،مخصوصاً اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید. یکی از مهم ترین راه ها برای آسانترشدن انتخاب کاغذ دیواری این است که ابتدا باید به رنگ وسایل خانه توجه کنید زیرا هماهنگی نوع و طرح کاغذ دیواری با سبک دکوراسیون، تعیین کننده انتخاب یک کاغذ دیواری خوب می باشد..در صورتی که انتخاب یک کاغذ دیواری ناهماهنگ با سبک دکوراسیون، می تواند جلوه کل دکوراسیون را تخریب کند.راه دیگر برای انتخاب کاغذ دیواری این است که نمونه رنگ یا رنگ های اصلی دکوراسیون فضا را باخود هنگام انتخاب کاغذ دیواری داشته باشید تا بتوانید آن را با کاغذ دیواری تطبیق دهید.
 

در انتخاب کاغذ دیواری، انتخاب رنگ بیشتر به سلیقه خریدار بستگی دارد اما رنگ های روشن و شاد با طرح های شکسته، مد روز ایران است. هر اتاقی هم قاعده خاص خودش را داردو این روزها طرح جدیدی از کاغذ دیواری برای هال و پذیرایی به بازار آمده که بسیار پر طرفدار است. همچنین اگر به لحاظ شخصیتی فردی هستید که زود از همه چیز خسته می شوید، پیشنهاد ما این است که از کاغد دیواری های ساده با رنگ های ملایم که هیچ طرح و شکلی ندارد و با هرنوع چیدمان و رنگی هماهنگ می شود استفاده کنید. اما اگر روحیۀ خاصی دارید می توانید از کاغذ دیواری های طرحدار استفاده کنید همچنین بهتر است برای خانه هایی که سقف بلندی دارند از کاغذ دیواری هایی با شکل و خطوط افقی استفاده کنید که در این صورت ارتفاع سقف را کوتاه تر جلوه می دهد و در ضمن نوعی گرما و صمیمیت نیز در محیط به وجود می آورد.

بیشتر اوقات هزینه و قیمت کاغذ دیواری ها به دلیل برخی محاسبات تا حدودی برای افراد مبهم است زیرا کاغذ دیواری ها به شکل و رول هایی با عرض های مختلف عرضه می شوند و هر شکل و طرحی از کاغذ دیواری متراژ و اندازه جدای خود را دارد و به دلیل اینکه بیشتر خانه ها دارای ستون و دیوارهای کاذب و غیرمفید هستند، بنابراین هم از رول های بیشتری نسبت به محاسبه شما استفاده می شود و هم در بعضی از مواقع از کاغذها اضافه می آیند.بنابراین برای اینکه کمتر با این مشکل مواجه شوید بهتر است از نصاب کاغذ دیواری بخواهید که اندازه گیری دیوارها را نیز خود او انجام دهد.